Стрітення Господнє – велике християнське свято, яке у православ’ї належить до числа дванадцяти найбільших після Великодня свят. Відбувається воно на сороковий день після Різдва Христового, тобто 15 лютого.
Стрітення уособлює зустріч усього людства в особі старця Симеона із Богом. Коли Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником і від Духа Святого був звіщений, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей».
.На честь Стрітення Господнього у церквах святять воду. Християни вірять, що ця вода має чудодійну силу й може зберігатися тривалий час, не втрачаючи своїх особливих властивостей.
Також у храмах освячують свічки. Вони вважаються головним засобом для очищення будинку, приборкання сварок, лікування душі й тіла. Їх дбайливо зберігають цілий рік біля ікон та запалюють під час домашньої молитви.У це свято можна попросити у Господа допомоги в справах і здійснення мрій. У народі вірять, що щирі прохання будуть почуті й виконані.
Прикмети на Стрітення 15 лютого
У народі зі Стрітенням пов'язували надію на потепління, адже раніше в цей час наступали морози, які вважали останніми перед весняним часом. Звідси й чимало прикмет на погоду, серед яких такі:
Якщо цього дня наступала відлига, то весна буде холодна й сира.
Заметіль на Стрітення передбачала, що весна буде пізньою.
Якщо на Стрітення горобець з калюжі напився – весна наближається.
Тепло на Стрітення Господнє – до ранньої весни.
Зоряне небо на Стрітення обіцяє пізню весну.
Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев.
Якщо на 15 лютого визирало сонце, то вважалося, що останні морози проходять й весна набирає сили. Якщо ж сонце не показувалося взагалі, то 24 лютого вдарять морози.