неділя, 28 лютого 2021 р.

ЛЕСИН ТИЖДЕНЬ


 Цьогоріч усієї країною відзначаємо 150-річчя з дня народження Лесі Українки- сильної жінки, геніальної поетеси, громадської діячки. Нам, наступним поколінням українців,вона залишила вражаючі поеми, прозові твори, вірші, публіцистичні статті, переклади світової класики. Одного тижня, звичайно, мало, щоб зануритися у світ Лесиної творчості - для цього є попереду цілий рік. Але  ми з учнями не сиділи склавши руки: на уроці української мови в 6 класі досліджували використання суфіксів в поезії для дітей. А на уроках трудового навчання осмислювали та відтворювали образи й емоції, які викликають ці вірші. 

Впевнена, що ще не раз повернемося до життя та творчості Лесі Українки, адже  маємо знати та пишатися великими постатями нашої країни. 




















субота, 20 лютого 2021 р.

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

     

Щорічно, 21 лютого, весь світ відзначає День рідної мови. Чому це так важливо? Мова - засіб національної індентифікації. Поки є мова, існує народ. Ліна Костенко сказала : " Нації вмирають не від інфартку.Спочатку їм відбирає мову"                                                                              

         З'явилося це свято не так давно: у 1999 році. У нашій країні воно відзначається з 2000 року. День рідної мови запроваджено  на згадку про трагічні події, які сталися у Бангладеш. Саме 21 лютого 1952 року студенти цієї країни вийшли на демонстрацію з метою захисту своєї мови та вимогою зробити її державною.Вони були жорстоко розігнані поліцією, деякі з них загинули. Відтоді цей день у Бангладеш  став Днем пам'яті загиблих за рідну мову, а весь світ відзначає День рідної мови. 

      Нам, українцям, варто пишатися свєю мовою та берегти її. Адже у світі половині з понад 6000 існуючих мов загрожує зникнення. Чому? Часто носіями мови є менше 10000 осіб, мова не передається наступному поколінню. Нею просто перестають спілкуватися, і вона вмирає. А разом з нею зникає і поняття національної ідентичності народу, який втратив свій код, свою інікальність та культуру. Протягом століть і наша мова зазнавала гонитв, заборон, знущань.  Та наші пращури зберегли її для наступних поколінь ціною власної крові, власного життя. Цінуймо цей скарб, що потрібно передавати з вуст у вуста наступним поколінням!

    

  

неділя, 14 лютого 2021 р.

СТРІТЕННЯ

Стрітення Господнє – велике християнське свято, яке у православ’ї належить до числа  дванадцяти найбільших після Великодня свят. Відбувається воно на сороковий день після Різдва Христового, тобто 15 лютого. 

Стрітення уособлює зустріч усього людства в особі старця Симеона із Богом.  Коли Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником і від Духа Святого був звіщений, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей».

.На честь Стрітення Господнього у церквах святять воду. Християни вірять, що ця вода має чудодійну силу й може зберігатися тривалий час, не втрачаючи своїх особливих властивостей.

Також у храмах освячують свічки. Вони вважаються головним засобом для очищення будинку, приборкання сварок, лікування душі й тіла. Їх дбайливо зберігають цілий рік біля ікон та запалюють під час домашньої молитви.У це свято можна попросити у Господа допомоги в справах і здійснення мрій. У народі вірять, що щирі прохання будуть почуті й виконані.

Прикмети на Стрітення 15 лютого

У народі зі Стрітенням пов'язували надію на потепління, адже раніше в цей час наступали морози, які вважали останніми перед весняним часом. Звідси й чимало прикмет на погоду, серед яких такі:

Якщо цього дня наступала відлига, то весна буде  холодна й сира.

Заметіль на Стрітення передбачала, що весна буде пізньою.

Якщо на Стрітення горобець з калюжі напився – весна наближається.

Тепло на Стрітення Господнє – до ранньої весни.

Зоряне небо на Стрітення обіцяє пізню весну.

Вітер на Стрітення – до врожаю плодових дерев.

Якщо на 15 лютого визирало сонце, то вважалося, що останні морози проходять й весна набирає сили. Якщо ж сонце не показувалося взагалі, то 24 лютого вдарять морози.











неділя, 7 лютого 2021 р.

НАША ЛЕСЯ

       Цьогоріч відзначаємо 150-річчя з дня народження нашої славетної поетеси, культурної діячки Лесі Українки. Особисто мене вражає її неймовірна життєлюбність, незламне прагнення бути вільною, не коритися долі та людським бажанням. Ось дещо цікаве з життя цієї  видатної жінки.


https://drive.google.com/file/d/1nk2IeiaN3sC6QYK1lVUUuvs5MshV9GD2/view?usp=sharing

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТИЖДЕНЬ ЧИТАННЯ ПОЕЗІЇ: ВИХОВНА ГОДИНА " РЯДКИ, ОБПАЛЕНІ ВІЙНОЮ"

           Національний тиждень читання поезії цьогоріч присвячений темі " Дім". Що містить в собі це поняття? Родина, місце, де т...