9 березня всією країною відзначатимемо 207 років з дня народження Тараса Шевченка - українського генія, громадського діяча,поета, художника. З кожним роком він стає все ближче й ближче до нас, бо дізнаємося ми про його життя і творчість все нові й нові факти.
Особисто для мене відкриттям стало те, що дідусь Іван Андрійович Грушівський -Шевченко походив з української шляхти. Перебуваючи юридично у статусі кріпака, він сам мав кріпака та кріпачку. Мати Тараса Шевченка походила з бойків Прикарпаття.
Шевченко отримав добру освіту: його навчали дяки Павло Рубан, Василь Губський, Петро Богородський, які були послідовниками вчення Григорія Сковороди. Польську та фрунцузьку мови він опанував завдяки Софії Енгельгарт. Шевченко був вільним слухачем університету міста Вільно у художників Франческо Лампі та Яна Рустема.Пізніше навчався в Петербурзькій академії мистецтв. Він активно займається самоосвітою, бере участь в етнографічних та географічних експедиціях.
За своє життя Шевченко створив понад тисячу картин. На жаль, до нас дійшли тільки 835 його робіт. Його тричі було нагороджено срібною медаллю Академії мистецтв. Любив Шевченко малювати й карикатури, мав добре почуття гумору.
Поет був учасником двох морських експедицій, під час яких створив карти та малюнки Каспійського та Аральського морів, які відзначалися надзвичайною точністю. Вчені ще у 60-70 роки ХХ століття послуговувалися цими картами.
Шевченко любив музику, грав на гармоніці. Микола Лисенко, відомий український композитор, створив 87 творів різних жанрів на вірші Кобзаря.
Нам ще доведеться не раз дивуватися, занурюючись у світ Тараса Шевченка. Та одне залишається незмінним: він був геніальною людиною, яка любила Україну, мріяла про її світле незалежне майбутнє.
Немає коментарів:
Дописати коментар