9 листопада святкуємо День української мови та писемності. Народна мудрість стверджує: " Скільки знаєш мов, стільки разів ти людина. Але я переконана, що без рідної мови жодна людина не здатна повноцінно почувати себе частиною власного народу, його історії і культури.
" Мова - це душа народу, народ без мови - не народ, " - говорив Володимир Сосюра. Протягом століть українців намагалися і намагаються знищити, але ми є, є наша мова - чудова, мелодійна, красива. Ми, сьогоднішнє покоління, маємо усвідомити велику вагу рідного слова і особисту відповідальність за нього перед майбутніми.
Із великим задоволенням разом зі своїми колегами та старшокласниками доєдналася до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ця акція - символ згуртування українців навколо своєї мови - відбувається вже у двадцять перше. Як же все починалось? Навесні 2000 року вперше було написано радіодиктант національної єдності. Він був приурочений до Дня Кирила та Мефодія та з нагоди перепоховання Тараса Шевченка. Слухачі тоді не зовсім зрозуміли, що треба робити, тому надсилали роботи протягом усього літа, а підсумки підводили восени. Наступного року організатори запровадили певні правила: обмежено час надсилання диктантів, висунуто вимоги щодо оформлення написаного. Цікаво, що перші тексти радіодиктантів не створювалися спеціально, тому нечесні учасники списували їх з книжок. Сьогоднішній диктант був написаний та прочитаний відомим українським письменником Юрієм Андруховичем. Було надзвичайно приємно доєднатися до його написання. Любімо, оберігаймо та шануймо нашу мову!
Немає коментарів:
Дописати коментар